АХ-ын 98 жилийн ойн баяр наадам

Зохиогдсон газар: Улаанбаатар хот
Зохиогдсон огноо: 2019/07/10 - 2019/07/13
Уралдсан морьдын тоо: 1399

АХ-ын 98 жилийн ой, Үндэсний их баяр цэнгэл наадам 7-р сарын 10-наас 13-ны өдрүүдэд Хүйн долоон худагт болж есөн насанд 1399 морь уралджээ.

Азарга
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
Хүхээ халзан Хүхээ халзан О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
3 П.Мөнхтулга
Удам
П.Мөнхтулга
Улаанбаатар
Жигүүр бор Жигүүр бор О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
4 Д.Эрдэнэбат
ААУ
Д.Эрдэнэбат
Дорноговь
Мөлүү хул Мөлүү хул Г.Энхбаатар
Зүтгэлтэн
Г.Энхбаатар
Төв, Сэргэлэн сум
5 Д.Лхагвасүрэн
НАУ
Д.Лхагвасүрэн
Архангай, Хотонт сум
Дөлгөөн хар Дөлгөөн хар П.Баттулга
САУ
П.Баттулга
Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг
6 Н.Атарбаяр
ААУ
Н.Атарбаяр
Хэнтий, Баян - Овоо сум
Зээрд Зээрд Н.Атарбаяр
ААУ
Н.Атарбаяр
Хэнтий, Баян - Овоо сум
7 Д.Баянбат
МУМУ
Д.Баянбат
Төв
Саран хонгор Саран хонгор Д.Баянбат
МУМУ
Д.Баянбат
Төв
8 Ц.Нүүдэл
НАУ
Ц.Нүүдэл
Увс, Малчин сум
Хонгор Хонгор Ц.Нүүдэл
НАУ
Ц.Нүүдэл
Увс, Малчин сум
9 Д.Даяндэмид
Зүтгэлтэн
Д.Даяндэмид
Хөвсгөл
Жигүүр хээр Жигүүр хээр Б.Пүрэв-Очир
Зүтгэлтэн
Б.Пүрэв-Очир
Хэнтий
10 З.Мэндсайхан
МУМУ
З.Мэндсайхан
Ховд, Мянгад сум
Сартай хүрэн Сартай хүрэн Д.МӨНХБАТ
МУТМУ
Д.МӨНХБАТ
Төв, Баянцогт сум
Нийт уралдсан Азарга: 163
Их нас
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Т.Галбадрах
МУТМУ
Т.Галбадрах
Завхан, Тосонцэнгэл сум
Бор Бор М.Алтан-Очир
ААУ
М.Алтан-Очир
Улаанбаатар
2 Ц.Мөнххуяг
ААУ
Ц.Мөнххуяг
Завхан
Тод янзага Тод янзага Г.Буянтогтох
МУМУ
Г.Буянтогтох
Улаанбаатар
3 Х.Бадамсүрэн
МУАУ
Х.Бадамсүрэн
Өмнөговь
Элбэг хээр Элбэг хээр О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
5 Д.Ганбаатар
МУТМУ
Д.Ганбаатар
Говь Алтай, Баян - Уул сум
Хурдан зээрд Хурдан зээрд П.Алтансүх
МУАУ
П.Алтансүх
Говь Алтай
6 Д.Ганбаатар
МУТМУ
Д.Ганбаатар
Говь Алтай, Баян - Уул сум
Мэнгэт хүрэн Мэнгэт хүрэн П.Алтансүх
МУАУ
П.Алтансүх
Говь Алтай
7 Б.Лхагва-Очир
МУМУ
Б.Лхагва-Очир
Дундговь, Хулд сум
Дайчин халзан Дайчин халзан Б.Лхагва-Очир
МУМУ
Б.Лхагва-Очир
Дундговь, Хулд сум
8 Г.Чинзориг
Удам
Г.Чинзориг
Говь Алтай, Халиун сум
Цавьдар Цавьдар А.Нямбаатар
ААУ
А.Нямбаатар
Дорноговь, Сайншанд сум
9 Д.Шинэмөнх
Зүтгэлтэн
Д.Шинэмөнх
Өвөрхангай, Тарагт сум
Зандан хүрэн Зандан хүрэн Д.МӨНХБАТ
МУТМУ
Д.МӨНХБАТ
Төв, Баянцогт сум
10 Х.Манлайбаатар
Зүтгэлтэн
Х.Манлайбаатар
Булган, Сайхан сум
Зээрд Зээрд Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
Нийт уралдсан Их нас: 271
Соёолон
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Д.Очирсүрэн
ААУ
Д.Очирсүрэн
Сэлэнгэ, Сүхбаатар сум
Зээрд Зээрд Д.Очирсүрэн
ААУ
Д.Очирсүрэн
Сэлэнгэ, Сүхбаатар сум
2 С.Баярсайхан
ААУ
С.Баярсайхан
Завхан, Тосонцэнгэл сум
Бор халиун Бор халиун М.Алтан-Очир
ААУ
М.Алтан-Очир
Улаанбаатар
3 Ч.Махбал
МУАУ
Ч.Махбал
Баянхонгор, Баянбулаг сум
Хүрэн Хүрэн С.Эрдэнэбат
МУАУ
С.Эрдэнэбат
Төв
4 С.Нямжав
Зүтгэлтэн
С.Нямжав
Булган, Сайхан сум
Сартай хээр Сартай хээр С.Нямжав
Зүтгэлтэн
С.Нямжав
Булган, Сайхан сум
5 Ц.Дамдин-Ядам
ААУ
Ц.Дамдин-Ядам
Увс, Тэс сум
Цоохор Цоохор Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
6 Х.Болорчулуун
ААУ
Х.Болорчулуун
Дорнод
Хүрэн Хүрэн М.Эрдэнэбат
САУ
М.Эрдэнэбат
Дорнод, Булган сум
9 Т.Ганжаргал
Зүтгэлтэн
Т.Ганжаргал
Өмнөговь, Номгон сум
Хар Хар Н.Болд-Өрнөх
ААУ
Н.Болд-Өрнөх
Өмнөговь, Ханхонгор сум
Нийт уралдсан Соёолон: 155
Хязаалан
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Д.Даяндэмид
Зүтгэлтэн
Д.Даяндэмид
Хөвсгөл
Хонгор Хонгор Б.Пүрэв-Очир
Зүтгэлтэн
Б.Пүрэв-Очир
Хэнтий
2 Д.Мөнхбат
Зүтгэлтэн
Д.Мөнхбат
Өвөрхангай, Баян - Өндөр сум
Жанчив зээрд Жанчив зээрд П.Балдандорж
САУ
П.Балдандорж
Улаанбаатар, Багахангай дүүрэг
4 Ц.Галбадрах
Зүтгэлтэн
Ц.Галбадрах
Дундговь, Эрдэнэдалай сум
Зурвас цавьдар Зурвас цавьдар С.Ганбаатар
МУМУ
С.Ганбаатар
Төв, Баянцогт сум
5 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
Хээр Хээр Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
6 Т.Ууганбаяр
Зүтгэлтэн
Т.Ууганбаяр
Завхан, Тосонцэнгэл сум
Халтар Халтар М.Алтан-Очир
ААУ
М.Алтан-Очир
Улаанбаатар
7 Б.Норовсамбуу
ААУ
Б.Норовсамбуу
Увс
Халиун Халиун Р.Мөнхтөр
ААУ
Р.Мөнхтөр
Сүхбаатар, Халзан сум
8 Ч.Батзориг
Зүтгэлтэн
Ч.Батзориг
Ховд, Чандмань сум
Бор Бор Ч.Батзориг
Зүтгэлтэн
Ч.Батзориг
Ховд, Чандмань сум
9 М.Адъяабаатар
Зүтгэлтэн
М.Адъяабаатар
Өмнөговь, Цогтцэций сум
Хар Хар Д.Эрдэнэбулган
ААУ
Д.Эрдэнэбулган
Дундговь, Хулд сум
10 С.Гантөмөр
Зүтгэлтэн
С.Гантөмөр
Сүхбаатар, Түмэнцогт сум
Хул Хул С.Төмөр-Очир
МУТМУ
С.Төмөр-Очир
Сүхбаатар
Нийт уралдсан Хязаалан: 184
Шүдлэн
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Г.Ганбаяр
Удам
Г.Ганбаяр
Төв, Алтанбулаг сум
Хар Хар Б.Батхүү
ААУ
Б.Батхүү
Төв, Алтанбулаг сум
2 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
Хар Хар Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
3 Г.Баттулга
Удам
Г.Баттулга
Төв, Угтаалцайдам сум
Зээрд халзан Зээрд халзан Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
4 Б.Баярдорж
МУАУ
Б.Баярдорж
Завхан, Цагаанчулуут сум
Хар Хар Т.Батцоож
МУТМУ
Т.Батцоож
Ховд
5 О.Амгаланбаатар
Зүтгэлтэн
О.Амгаланбаатар
Говь Алтай, Бигэр сум
Хээр алаг Хээр алаг Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
6 З.Мэндсайхан
МУМУ
З.Мэндсайхан
Ховд, Мянгад сум
Хонгор Хонгор Д.МӨНХБАТ
МУТМУ
Д.МӨНХБАТ
Төв, Баянцогт сум
7 Х.Бадамсүрэн
МУАУ
Х.Бадамсүрэн
Өмнөговь
Дөлгөөн хээр Дөлгөөн хээр О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
9 Б.Баярдорж
МУАУ
Б.Баярдорж
Завхан, Цагаанчулуут сум
Хар халзан Хар халзан Т.Батцоож
МУТМУ
Т.Батцоож
Ховд
10 П.Батсайхан
ААУ
П.Батсайхан
Өвөрхангай, Хужирт сум
Бор Бор П.Энхмөнх
МУМУ
П.Энхмөнх
Төв, Баян сум
Нийт уралдсан Шүдлэн: 236
Даага
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Г.Чинзориг
ААУ
Г.Чинзориг
Сүхбаатар, Дарьганга сум
Халтар Халтар Г.Чинзориг
ААУ
Г.Чинзориг
Сүхбаатар, Дарьганга сум
2 Д.Лхагвасүрэн
НАУ
Д.Лхагвасүрэн
Архангай, Хотонт сум
Халиун Халиун П.Баттулга
САУ
П.Баттулга
Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг
3 С.Батмөнх
ААУ
С.Батмөнх
Дорнод, Халх гол сум
Хээр Хээр О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
4 Ж.Эрдэнэбат
Зүтгэлтэн
Ж.Эрдэнэбат
Сэлэнгэ, Мандал сум
Хүрэн халзан Хүрэн халзан Б.Бат-Өлзий
МУТМУ
Б.Бат-Өлзий
Хэнтий
5 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
Хул Хул Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
7 Т.Батмөнх
ААУ
Т.Батмөнх
Өмнөговь, Цогтцэций сум
Хээр Хээр Т.Батмөнх
ААУ
Т.Батмөнх
Өмнөговь, Цогтцэций сум
8 Г.Чинзориг
Удам
Г.Чинзориг
Говь Алтай, Халиун сум
Хонгор Хонгор А.Нямбаатар
ААУ
А.Нямбаатар
Дорноговь, Сайншанд сум
9 Б.Норовсамбуу
ААУ
Б.Норовсамбуу
Увс
Хонгор Хонгор Р.Мөнхтөр
ААУ
Р.Мөнхтөр
Сүхбаатар, Халзан сум
10 Ө.Пүрэвбаатар
МУТМУ
Ө.Пүрэвбаатар
Архангай, Төвшрүүлэх сум
Хар Хар О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
Нийт уралдсан Даага: 177
Эрлийз дээд
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
Нямжавын зээрд Нямжавын зээрд Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
2 Ч.Цэрэнбат
МУАУ
Ч.Цэрэнбат
Хөвсгөл, Шинэ - Идэр сум
Хул Хул Д.ОНОН
МУТМУ
Д.ОНОН
Төв
3 Д.Амгаланбаатар
Зүтгэлтэн
Д.Амгаланбаатар
Төв, Аргалант сум
Хандгай халтар Хандгай халтар Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
4 Х.Цогтсайхан
МУМУ
Х.Цогтсайхан
Төв
Цогтсайханы сартай хээр Цогтсайханы сартай хээр Д.Оюунбат
ААУ
Д.Оюунбат
Төв, Баян сум
5 Б.Чөдөр-Эрдэнэ
ААУ
Б.Чөдөр-Эрдэнэ
Булган, Хангал сум
Тэмүүжин хээр Тэмүүжин хээр Б.Чөдөр-Эрдэнэ
ААУ
Б.Чөдөр-Эрдэнэ
Булган, Хангал сум
6 Г.Дашзэвэг
ААУ
Г.Дашзэвэг
Төв, Баяндэлгэр сум
Сарт хээр Сарт хээр Г.Дашзэвэг
ААУ
Г.Дашзэвэг
Төв, Баяндэлгэр сум
7 Ч.Батзориг
Зүтгэлтэн
Ч.Батзориг
Ховд, Чандмань сум
Шарга халзан Шарга халзан Т.Батзориг
МУТМУ
Т.Батзориг
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
9 Ж.Мөнхтөр
Зүтгэлтэн
Ж.Мөнхтөр
Дархан-Уул, Дархан сум
Хонгор халзан Хонгор халзан Ж.Мөнхтөр
Зүтгэлтэн
Ж.Мөнхтөр
Дархан-Уул, Дархан сум
10 Б.Энхболд
МУТМУ
Б.Энхболд
Завхан
Булган хонгор Булган хонгор Б.Энхболд
МУТМУ
Б.Энхболд
Завхан
Нийт уралдсан Эрлийз дээд: 85
Эрлийз дунд
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Л.Ганболд
ААУ
Л.Ганболд
Хөвсгөл, Мөрөн сум
Хүрэн халзан Хүрэн халзан Д.Батбаяр
ААУ
Д.Батбаяр
Хөвсгөл, Мөрөн сум
2 Б.Мөнхбаяр
ААУ
Б.Мөнхбаяр
Хөвсгөл, Их - Уул сум
Дүнжин хээр Дүнжин хээр Б.Мөнхбаяр
ААУ
Б.Мөнхбаяр
Хөвсгөл, Их - Уул сум
3 З.Батбаяр
МУАУ
З.Батбаяр
Өвөрхангай, Хархорин сум
Бор халзан Бор халзан Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
4 Ц.Хүрэлтулга
Зүтгэлтэн
Ц.Хүрэлтулга
Говь Алтай, Эрдэнэ сум
Хурдан хүрэн Хурдан хүрэн Ц.Хүрэлтулга
Зүтгэлтэн
Ц.Хүрэлтулга
Говь Алтай, Эрдэнэ сум
5 Л.Мөнхсайхан
НАУ
Л.Мөнхсайхан
Улаанбаатар, Баянзүрх дүүрэг
Ах хээр Ах хээр Т.Батцоож
МУТМУ
Т.Батцоож
Ховд
Нийт уралдсан Эрлийз дунд: 58
Эрлийз доод
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
Зээрд Зээрд Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
2 Д.Лхагвасүрэн
НАУ
Д.Лхагвасүрэн
Архангай, Хотонт сум
Хонгор халзан Хонгор халзан П.Баттулга
САУ
П.Баттулга
Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг
3 Г.Гансүх
Удам
Г.Гансүх
Төв, Алтанбулаг сум
Зээрд халзан Зээрд халзан Б.Батхүү
ААУ
Б.Батхүү
Төв, Алтанбулаг сум
4 Ш.Үнэнбат
НАУ
Ш.Үнэнбат
Завхан, Идэр сум
Хонгор халзан Хонгор халзан Ш.Үнэнбат
НАУ
Ш.Үнэнбат
Завхан, Идэр сум
5 Х.Бат-Эрдэнэ
МУТМУ
Х.Бат-Эрдэнэ
Говь Алтай
Хүрэн халзан Хүрэн халзан Б.Бат-Өлзий
МУТМУ
Б.Бат-Өлзий
Хэнтий
Нийт уралдсан Эрлийз доод: 70

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна