АХ-ын 96 жилийн ойн баяр наадам

Зохиогдсон газар: Улаанбаатар хот
Зохиогдсон огноо: 2017/07/10 - 2017/07/13
Уралдсан морьдын тоо: 1008

АХ-ын 96 жилийн ойн баяр наадам

Азарга
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Т.Болдбаатар
МУМУ
Т.Болдбаатар
Хөвсгөл, Мөрөн сум
Магнай халиун Магнай халиун Э.Мөнх-Эрдэнэ
МУАУ
Э.Мөнх-Эрдэнэ
Сүхбаатар, Эрдэнэцагаан сум
2 О.Батболд
МУМУ
О.Батболд
Төв, Сэргэлэн сум
Хээр Хээр О.Батболд
МУМУ
О.Батболд
Төв, Сэргэлэн сум
3 С.Мөнхнасан
Зүтгэлтэн
С.Мөнхнасан
Говь Алтай, Дарви сум
Бүлтэн бор Бүлтэн бор М.Гантөгс
ААУ
М.Гантөгс
Дундговь, Дэлгэрхангай сум
4 Д.Баянбат
МУМУ
Д.Баянбат
Төв
Наран хонгор Наран хонгор Д.Баянбат
МУМУ
Д.Баянбат
Төв
5 Ж.Энхболд
ААУ
Ж.Энхболд
Дорнод, Баян - Уул сум
Хул Хул Т.Батзориг
МУТМУ
Т.Батзориг
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
6 Д.Доржхорол
ААУ
Д.Доржхорол
Өвөрхангай, Тарагт сум
Шарга Шарга Д.Доржхорол
ААУ
Д.Доржхорол
Өвөрхангай, Тарагт сум
7 Д.ЦЭРЭНЖИГМЭД
МУТМУ
Д.ЦЭРЭНЖИГМЭД
Говь Алтай, Баян - Уул сум
Эрэмгий саарал Эрэмгий саарал П.Алтансүх
МУМУ
П.Алтансүх
Говь Алтай, Баян - Уул сум
8 Л.ЦАНДЭЛЭГ
МУТМУ
Л.ЦАНДЭЛЭГ
Завхан
Титэм хээр Титэм хээр Л.ЦАНДЭЛЭГ
МУТМУ
Л.ЦАНДЭЛЭГ
Завхан
9 Г.Мөнхсайхан
МУМУ
Г.Мөнхсайхан
Архангай, Эрдэнэбулган сум
Хээр Хээр Т.Батзориг
МУТМУ
Т.Батзориг
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
10 Б.НАРАНХҮҮ
ААУ
Б.НАРАНХҮҮ
Дундговь, Өлзийт сум
Шарга Шарга Э.Дашчирэв
ААУ
Э.Дашчирэв
Архангай, Их тамир сум
Нийт уралдсан Азарга: 98
Их нас
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
2 Н.Мөнхзориг
ААУ
Н.Мөнхзориг
Төв, Эрдэнэсант сум
Хул Хул Г.Бат-Эрдэнэ
МУАУ
Г.Бат-Эрдэнэ
Дундговь, Дэрэн сум
3 Д.Лхагвасүрэн
МУАУ
Д.Лхагвасүрэн
Архангай, Хотонт сум
Буурал Буурал П.Баттулга
САУ
П.Баттулга
Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг
4 Л.Тамирхүү
ААУ
Л.Тамирхүү
Дархан-Уул, Хонгор сум
Цахиур халзан Цахиур халзан Л.Тамирхүү
ААУ
Л.Тамирхүү
Дархан-Уул, Хонгор сум
5 А.Ууганбаяр
Зүтгэлтэн
А.Ууганбаяр
Төв, Баянцагаан сум
Цавьдар Цавьдар Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
6 Ш.Мөнгөншагай
Зүтгэлтэн
Ш.Мөнгөншагай
Төв, Дэлгэрхаан сум
Хүрэн Хүрэн Г.Буянтогтох
МУМУ
Г.Буянтогтох
Улаанбаатар
7 П.Сэргэлэн
МУМУ
П.Сэргэлэн
Өвөрхангай, Есөнзүйл сум
Хээр Хээр Б.Отгоннасан
МУТМУ
Б.Отгоннасан
Өвөрхангай, Хайрхандулаан сум
8 Б.Батсайхан
Зүтгэлтэн
Б.Батсайхан
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
Буурал Буурал Т.Батзориг
МУТМУ
Т.Батзориг
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
9 Д.Баяраа
МУТМУ
Д.Баяраа
Завхан, Дөрвөлжин сум
Хүрэн Хүрэн Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
10 З.Батбаяр
МУМУ
З.Батбаяр
Өвөрхангай, Хархорин сум
Хээр Хээр Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
Нийт уралдсан Их нас: 261
Соёолон
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Г.Батбаатар
Зүтгэлтэн
Г.Батбаатар
Архангай, Батцэнгэл сум
Начин саарал Начин саарал Д.Одгэрэл
МУТМУ
Д.Одгэрэл
Төв
2 Д.Ганбаатар
МУТМУ
Д.Ганбаатар
Говь Алтай, Баян - Уул сум
Мэнгэт хүрэн Мэнгэт хүрэн П.Алтансүх
МУМУ
П.Алтансүх
Говь Алтай, Баян - Уул сум
3 С.Бямбасайхан
ААУ
С.Бямбасайхан
Говь Алтай, Дарви сум
Халиун Халиун Д.Эрболд
МУАУ
Д.Эрболд
Дундговь, Хулд сум
4 Г.Ганчулуун
МУАУ
Г.Ганчулуун
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
Хээр Хээр Г.Ганчулуун
МУАУ
Г.Ганчулуун
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
5 Б.Бадраа
МУМУ
Б.Бадраа
Өмнөговь, Даланзадгад сум
Хул Хул Б.Бадраа
МУМУ
Б.Бадраа
Өмнөговь, Даланзадгад сум
6 Ш.Өлзий
САУ
Ш.Өлзий
Дундговь, Дэрэн сум
Хонгор буурал Хонгор буурал Ш.Өлзий
САУ
Ш.Өлзий
Дундговь, Дэрэн сум
8 Г.Чинзориг
МУАУ
Г.Чинзориг
Говь Алтай, Халиун сум
Буурал Буурал А.Нямбаатар
ААУ
А.Нямбаатар
Дорноговь, Сайншанд сум
10 П.Энхмөнх
МУМУ
П.Энхмөнх
Төв, Баян сум
Зээрд халзан Зээрд халзан П.Энхмөнх
МУМУ
П.Энхмөнх
Төв, Баян сум
Нийт уралдсан Соёолон: 128
Хязаалан
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Л.Эрдэнэбаатар
ААУ
Л.Эрдэнэбаатар
Дундговь, Дэрэн сум
Хээр Хээр Л.Эрдэнэбаатар
ААУ
Л.Эрдэнэбаатар
Дундговь, Дэрэн сум
2 Ж.Эрдэнэтөгс
МУАУ
Ж.Эрдэнэтөгс
Дундговь, Хулд сум
Хүрэн Хүрэн Ж.Эрдэнэтөгс
МУАУ
Ж.Эрдэнэтөгс
Дундговь, Хулд сум
3 Б.Отгоннасан
МУТМУ
Б.Отгоннасан
Өвөрхангай, Хайрхандулаан сум
Хүрэн Хүрэн Б.Отгоннасан
МУТМУ
Б.Отгоннасан
Өвөрхангай, Хайрхандулаан сум
4 Х.Бат-Эрдэнэ
МУТМУ
Х.Бат-Эрдэнэ
Говь Алтай, Шарга сум
Шарга Шарга Б.Бат-Өлзий
МУТМУ
Б.Бат-Өлзий
Хэнтий
5 Ц.Жадамбаа
ААУ
Ц.Жадамбаа
Дорноговь, Дэлгэрэх сум
Ёндоо ухаа Ёндоо ухаа Ц.Жадамбаа
ААУ
Ц.Жадамбаа
Дорноговь, Дэлгэрэх сум
6 Ч.Махбал
МУМУ
Ч.Махбал
Баянхонгор, Баянбулаг сум
Хүрэн Хүрэн С.Эрдэнэбат
МУМУ
С.Эрдэнэбат
Төв, Сэргэлэн сум
7 Д.Алтангэрэл
ААУ
Д.Алтангэрэл
Өвөрхангай, Тарагт сум
Саарал Саарал Д.Алтангэрэл
ААУ
Д.Алтангэрэл
Өвөрхангай, Тарагт сум
8 Д.Эрдэнэбулган
ААУ
Д.Эрдэнэбулган
Дундговь, Хулд сум
Бор Бор Д.Эрдэнэбулган
ААУ
Д.Эрдэнэбулган
Дундговь, Хулд сум
9 Д.Отгонлхагва
ААУ
Д.Отгонлхагва
Хөвсгөл, Бүрэнтогтох сум
Хүрэн Хүрэн Б.Лхагва-Очир
МУМУ
Б.Лхагва-Очир
Дундговь, Хулд сум
Нийт уралдсан Хязаалан: 127
Шүдлэн
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Т.Батхаан
Зүтгэлтэн
Т.Батхаан
Өмнөговь, Цогтцэций сум
Шарга бүүдэн Шарга бүүдэн Н.Алдаржаргал
ААУ
Н.Алдаржаргал
Өмнөговь, Цогтцэций сум
2 Б.Баярдорж
МУМУ
Б.Баярдорж
Завхан, Цагаанчулуут сум
Хээр Хээр Т.Батцоож
МУТМУ
Т.Батцоож
Ховд
3 Д.Сумъяасүрэн
ААУ
Д.Сумъяасүрэн
Дундговь, Эрдэнэдалай сум
Цагаан Цагаан Ж.Эрдэнэтөгс
МУАУ
Ж.Эрдэнэтөгс
Дундговь, Хулд сум
4 Д.Энхболд
ААУ
Д.Энхболд
Төв, Заамар сум
Халтар Халтар Д.Энхболд
ААУ
Д.Энхболд
Төв, Заамар сум
5 Д.Ариунбаяр
НАУ
Д.Ариунбаяр
Төв, Бүрэн сум
Хонгор халзан Хонгор халзан Д.Ариунбаяр
НАУ
Д.Ариунбаяр
Төв, Бүрэн сум
7 П.Уламбаяр
ААУ
П.Уламбаяр
Булган, Хутаг - Өндөр сум
Ялалт алаг Ялалт алаг П.Уламбаяр
ААУ
П.Уламбаяр
Булган, Хутаг - Өндөр сум
8 Ц.Дамдин-Ядам
ААУ
Ц.Дамдин-Ядам
Увс, Тэс сум
Цоохор Цоохор Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
9 Ж.Нэргүй
Зүтгэлтэн
Ж.Нэргүй
Ховд, Дуут сум
Буурал Буурал Ж.Нэргүй
Зүтгэлтэн
Ж.Нэргүй
Ховд, Дуут сум
10 Г.Баярмагнай
ААУ
Г.Баярмагнай
Говьсүмбэр, Баянтал сум
Хонгор Хонгор Г.Баярмагнай
ААУ
Г.Баярмагнай
Говьсүмбэр, Баянтал сум
Нийт уралдсан Шүдлэн: 59
Даага
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Б.Нямсүрэн
САУ
Б.Нямсүрэн
Говьсүмбэр
Данагар зээрд Данагар зээрд Б.Нямсүрэн
САУ
Б.Нямсүрэн
Говьсүмбэр
2 З.Батбаяр
МУМУ
З.Батбаяр
Өвөрхангай, Хархорин сум
Хул алаг Хул алаг Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
3 Б.Баярбаатар
Зүтгэлтэн
Б.Баярбаатар
Төв, Архуст сум
Хул Хул С.Ганбаатар
МУМУ
С.Ганбаатар
Төв, Баянцогт сум
4 Т.Батмөнх
ААУ
Т.Батмөнх
Өмнөговь, Цогтцэций сум
Халтар Халтар Т.Батмөнх
ААУ
Т.Батмөнх
Өмнөговь, Цогтцэций сум
5 И.Өлзийхутаг
Зүтгэлтэн
И.Өлзийхутаг
Төв, Сэргэлэн сум
Сартай зээрд Сартай зээрд О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
6 Б.Батхүү
МУМУ
Б.Батхүү
Төв, Алтанбулаг сум
Хүрэн Хүрэн Б.Батхүү
МУМУ
Б.Батхүү
Төв, Алтанбулаг сум
10 Д.Дэлгэрбаяр
МУМУ
Д.Дэлгэрбаяр
Булган, Хутаг - Өндөр сум
Хээр Хээр Д.Дэлгэрбаяр
МУМУ
Д.Дэлгэрбаяр
Булган, Хутаг - Өндөр сум
Нийт уралдсан Даага: 71
Эрлийз дээд
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
2 Н.Даш-Өлзий
МУТМУ
Н.Даш-Өлзий
Завхан
Аргамаг цавьдар Аргамаг цавьдар Н.Даш-Өлзий
МУТМУ
Н.Даш-Өлзий
Завхан
3 Д.Амгаланбаатар
Зүтгэлтэн
Д.Амгаланбаатар
Төв, Аргалант сум
Хандгай халтар Хандгай халтар Д.Амгаланбаатар
Зүтгэлтэн
Д.Амгаланбаатар
Төв, Аргалант сум
4 Г.Чинзориг
МУАУ
Г.Чинзориг
Говь Алтай, Халиун сум
Сарт зээрд Сарт зээрд А.Нямбаатар
ААУ
А.Нямбаатар
Дорноговь, Сайншанд сум
5 С.Лувсанбалдан
МУТМУ
С.Лувсанбалдан
Төв, Батсүмбэр сум
Луу халтар Луу халтар С.Лувсанбалдан
МУТМУ
С.Лувсанбалдан
Төв, Батсүмбэр сум
6 Б.Энхболд
МУТМУ
Б.Энхболд
Завхан, Эрдэнэхайрхан сум
Булган хонгор Булган хонгор Б.Энхболд
МУТМУ
Б.Энхболд
Завхан, Эрдэнэхайрхан сум
7 А.Ариунсайхан
МУАУ
А.Ариунсайхан
Говь Алтай
Хөөрхөн зээрд Хөөрхөн зээрд П.Алтансүх
МУМУ
П.Алтансүх
Говь Алтай, Баян - Уул сум
8 С.Манлайбаатар
Зүтгэлтэн
С.Манлайбаатар
Булган, Баяннуур сум
Хар Хар С.Манлайбаатар
Зүтгэлтэн
С.Манлайбаатар
Булган, Баяннуур сум
9 Т.Ганболд
МУАУ
Т.Ганболд
Архангай, Их тамир сум
Аянга бор Аянга бор Т.Ганболд
МУАУ
Т.Ганболд
Архангай, Их тамир сум
10 Б.Цэндбаатар
МУМУ
Б.Цэндбаатар
Дорнод, Матад сум
Хээр Хээр Б.Цэндбаатар
МУМУ
Б.Цэндбаатар
Дорнод, Матад сум
Нийт уралдсан Эрлийз дээд: 73
Эрлийз дунд
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 П.Одонбаатар
МУМУ
П.Одонбаатар
Дундговь, Сайнцагаан сум
Даншиг хүрэн Даншиг хүрэн П.Одонбаатар
МУМУ
П.Одонбаатар
Дундговь, Сайнцагаан сум
2 Д.Лхамсүрэн
Зүтгэлтэн
Д.Лхамсүрэн
Өвөрхангай
Хээр Хээр Л.Батмөнх
МУТМУ
Л.Батмөнх
Говь Алтай, Бигэр сум
3 Г.Батболд
МУМУ
Г.Батболд
Хөвсгөл, Цэцэрлэг сум
Сүлд хул Сүлд хул Б.Лхагва-Очир
МУМУ
Б.Лхагва-Очир
Дундговь, Хулд сум
5 Ө.Пүрэвбаатар
МУТМУ
Ө.Пүрэвбаатар
Архангай, Төвшрүүлэх сум
Бор халзан Бор халзан О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
6 Д.Ганзориг
МУАУ
Д.Ганзориг
Төв, Алтанбулаг сум
Халтар Халтар Б.Батхүү
МУМУ
Б.Батхүү
Төв, Алтанбулаг сум
7 Г.Будхангай​
Удам
Г.Будхангай​
Дорнод
Хүрэн халзан Хүрэн халзан С.Ганхуяг
МУТМУ
С.Ганхуяг
Төв, Баянцогт сум
8 Ц.Энхтайван
ААУ
Ц.Энхтайван
Баянхонгор, Баян - Овоо сум
Хээр Хээр Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
9 Я.Содбаатар
Зүтгэлтэн
Я.Содбаатар
Өвөрхангай, Хархорин сум
Хул Хул Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
10 Н.Баянмөнх
ААУ
Н.Баянмөнх
Дундговь
Хээр Хээр Д.Эрболд
МУАУ
Д.Эрболд
Дундговь, Хулд сум
Нийт уралдсан Эрлийз дунд: 112
Эрлийз доод
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 З.Батбаяр
МУМУ
З.Батбаяр
Өвөрхангай, Хархорин сум
Бор халзан Бор халзан Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
2 Ж.Бат-Эрдэнэ
Зүтгэлтэн
Ж.Бат-Эрдэнэ
Булган
Эрх бор Эрх бор Т.Ихбаяр
МУТМУ
Т.Ихбаяр
Төв, Баян -Өнжүүл сум
4 П.Баяраа
МУАУ
П.Баяраа
Төв
Сартай хүрэн Сартай хүрэн П.Баяраа
МУАУ
П.Баяраа
Төв
8 З.Пүрэв-Очир
ААУ
З.Пүрэв-Очир
Баянхонгор, Заг сум
Сартай хээр Сартай хээр Г.Буянтогтох
МУМУ
Г.Буянтогтох
Улаанбаатар
9 Д.Ганзориг
МУАУ
Д.Ганзориг
Төв, Алтанбулаг сум
Зээрд халзан Зээрд халзан Б.Батхүү
МУМУ
Б.Батхүү
Төв, Алтанбулаг сум
Нийт уралдсан Эрлийз доод: 79

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна